Wywiad z Kizze – Zwycięzcą 1 Edycji Typera Polskiej Ligi Ball3d

  • 1 grudnia 2021
  • Redakcja
  • WYWIAD
  • 0
  • 470 Views

R: Czy pamiętasz swój pierwszy miesiąc bądź rok kiedy to po raz pierwszy zacząłeś grać w Ball3D?

K: Grać w Ball3D zacząłem jako młody fan piłki nożnej, strasznie lubiłem grac z kolegami na boiskach, podwórkach i brakowało mi tego wirtualnie, ball3D znalazłem na jednej ze stron z grami typu wyspa gier itp. Moja „kariera” jeśli można to tak nazwać zaczęła sie bodajże w 2013 roku w okresie jesienno-zimowym, czyli rok po premierze gry na przeglądarki (2 czerwca 2012).

R: Jakie wrażenia miałeś po pierwszych rozgrywkach i co cie skłoniło do kontynuowania przygody?

K: Po pierwszych meczach odczuwałem chęć do dalszej rozgrywki w tą grę, wiedziałem mimo młodego wieku ze ta gra może rozwinąć sie w naprawdę dobrym kierunku, i myślę ze tak sie stało, gra się bardzo rozwinęła, były aktualizacje lepsze i gorsze ale zawsze coś sie działo do pewnego czasu.

R: Jaki był twój pierwszy klub, czy braliście udział w jakichś turniejach?

K: Mojego pierwszego klubu za bardzo nie pamiętam, wiem tyle ze na pewno był to klub zrobiony pod grę 4fun a nie pod profesjonalne rozgrywki jakie w późniejszym czasie się pojawiły, był to klub z kolegami poznanymi w grze, później postanowiłem zrobić własny klub jako iż było trochę podobnych Tag-ów to stworzyłem * NT* i graliśmy pod nim trochę czasu aż do momentu gdy każdy znalazł inny klub bądź odszedł z gry po jakimś czasie. Turniejów nie rozgrywaliśmy bo tak jak wspomniałem graliśmy bardziej 4fun i uczyliśmy sie grać.

R: Największe osiągniecie w ball3d bądź zaszczyt gry w popularnym klubie?

K: W sumie to grałem półfinały pucharów polski 5v5 kilka razy, nie wiem czy nie zdarzyło się grać w finale ale wiem ze nigdy nie wygrałem finału. Dołączenie do klubu kajdana – ~IN~ tez poniekąd jakieś osiągniecie gdy był jeszcze w formie i nadal grali różnego typu rozgrywki, zdarzyło sie nawet ostatnio ze grałem w reprezentacji polski u21, kilka razy finał w eslach gdzie jeden był wygrany, no i kilka wygranych lig, turniejów itp.

R: Według ciebie jak zmienił się poziom zawodników? Możesz porównać aktualny do poprzednich lat.

K: Na pewno poziom wzrósł bardzo mocno, gracze teraz grają szybszą piłkę niż kiedyś, są taktyki wrzuty ustawienia, kiedyś tego nie było, grało sie zwykłą klepą bez pisania, każdy wiedział co ma robić i tak sie grało, obecnie jest dużo osób które są w ogóle nie znane a grają lepiej niż średnia Balla, więc dzisiejszy poziom gry jest taki ze jak juz ktoś jest bardzo dobrym zawodnikiem to nie ma takiego przeskoku ze ktoś odstaje skillem aż tak bardzo i czasami są wyrównane szanse, obecnie to juz w ogóle jest łatwiej tym słabszym graczom gdy doszedł sprint który zmienił bardzo dużo i można nim każdego okiwać.

R: Co sądzisz o nadchodzących zmianach tj. aktualizacja dotycząca wejścia sprintu do gry oraz czy będziesz kontynuował przygodę.

K: Sądzę że ta zmiana ma plusy i minusy, minusem jest to że bardzo dużo starych doświadczonych graczy odchodzi z gry i gra staje się całkiem inna pod względem szybkości, zawsze byliśmy przyzwyczajeni do spokojnej wolnej gry a teraz trzeba szybko reagować, plusem jest to ze gra jest łatwiejsza dla nowych graczy którzy dochodzą co chwile przez promowanie gry dzięki dużym streamerom, a co do mnie? Myślę ze zostanę przy grze bo jednak granie w to około 8 lat pozostawia pewien sentyment do tej gry wiec tak myślę ze jeszcze cos tam pogram i mam nadzieję ze gra będzie

jednak szła w dobrym kierunku i na przyszłość maniek pomyśli nad innymi update-ami oraz posłucha czasem swoich graczy.

R: Dzięki za udzielenie wywiadu! Możesz pozdrowić kogoś na koniec.

K: Nie chcę się rozpisywać tak z pozdrowieniami bo końca by nie było ale mogę pozdrowić Szopena, który przyjął mnie do gS. dzięki czemu mogłem się w pewien sposób wybić, Kajdanowi który całkowicie zmienił moje podejście do gry w pewnym czasie, Strikerowi który kiedyś próbował mnie uczyć grania na bramce ale niestety i tak zostałem napastnikiem no i pozdrawiam Wszystkich którzy to czytali. Dzięki!