Zmiany! Jak doszło do powstania nowego Ball 3D Polska oraz Superpucharu Polski?

Witam wszystkich Ballowiczów na nowej-starej stronie ball3d.com.pl!

Tutaj Yoohoo. Jak wiecie, po wczorajszym stream, doszło do pewnych zmian. Zmian tak gruntownych, że nie mogło przejść to właśnie bez transmisji na żywo i solidnego nagłośnienia. Zrobiliśmy ogromny hype na tajemniczy, duży turniej – opłaciło się. Zacznijmy nieco od historii tego, jak w ogóle narodził się pomysł na tak duży turniej.

HISTORIA

Przed świętami Bożego Narodzenia na mój serwer w Ball 3D wbił do mnie administrator Ball 3D Polska, Enejti (to historia prawdziwa, przysięgam, bo zapewne mam replay xD). Zagraliśmy ping-ponga, i naszło nas na dyskusję o jakimś turnieju. Wspólnie narzekaliśmy, że w Ball 3D nic się nie dzieje, a tym bardziej na naszym, polskim Discordzie nie startowały dawno żadne turnieje. Wstępnie postanowiliśmy pomyśleć i ustalić na kanale głosowym, jak taki turniej mógłby przebiegać. Ustaliliśmy format Superpucharu Polski, do którego kwalifikacjami będą cztery kwartalne Puchary Polski. Czegoś takiego jeszcze nie było w Ball 3D. Ale jakie były przeszkody?

 

Nie chcieliśmy przede wszystkim robić tego sami. Od razu na myśl przyszedł mi Danley, z którym moglibyśmy połączyć Discordy i nie dzielić community na dwa fronty. Umówiliśmy się z Danleyem na spotkanie, bodajże w ostatni dzień Świąt. Szef starego Discorda B3D Polska zgodził się na naszą propozycję, aby połączyć serwery i razem stworzyć coś dużego. Plany były bardzo ambitne, ale musieliśmy jeszcze przekonać Mańka.

 

Po krótkich negocjacjach, Maniek zgodził się na danie nam nagród. Nagród tak dużych, jakich polska społeczność jeszcze nie widziała. Unikalne plakietki, itemki z item shopu, oraz 1600 kluczy. To bardzo solidne nagrody, które mogą zachęcać do wzięcia udziału w naszych rozgrywkach. Maniek również był spoko nastawiony do całego przedsięwzięcia i nie trzeba było go długo przekonywać. A więc, dwie przeszkody pominięte – pora na ustalenie co niektórych rzeczy.

 

W nowym gronie administracyjnym, po cichu przeprowadziliśmy zebranie. Przyszli wszyscy. Było widać zaangażowanie ze strony każdego, kto dołączył do sztabu nowego Ball 3D Polska. Ustaliliśmy obowiązki i zaczęliśmy działać. Właściwie od razu. Enejti przygotował wszystkie potrzebne zautomatyzowane arkusze, przygotował samą transmisję na żywo. Danley wziął się za swój Discord, który postanowiliśmy przekształcić w discord eventowy, oraz za swoją stronę tak, aby przerobić logo i dodać parę detali. Ja zostałem przy ogarnięciu naszego Discorda oraz zasad do turnieju. Wykonałem także prezentację. Ritson wykonał zaś trailer, który możecie zobaczyć poniżej!

https://youtu.be/W_n7uTnvIlY

 

Wszyscy zaangażowani byli także w swoje mniejsze obowiązki oraz zostały przydzielone im rzeczy, które będą mogli wykonywać dopiero po rozpoczęciu Pucharu Polski. Ale wiem jedno. Będzie naprawdę POWER! Od początku, do samego końca. Takie mam nadzieje i przy takim scenariuszu zostańmy!

PO STREAM

Stream śmiało mogę stwierdzić, że się udał. Zeszło nam 15 minut na samą prezentację wszystkich rzeczy, o których chcieliśmy powiedzieć. Fuzja, o której mówiłem w historii, lecz powiem tylko tyle – dziękuję, że zgodziliście się na tą współpracę, która wyjdzie wszystkim na dobre! 🙂 Były także pomysły i Superpuchar, o których szczegółowo wspomnę tutaj.

Nowe logo Ball 3D Polska

 

Najpierw Superpuchar 2022, bo to jest najważniejsza rzecz w całym roku. Będzie to turniej 3v3, który odbędzie się dopiero w grudniu. Lecz dostać do niego można się tylko i wyłącznie drogą wygrania jednego z czterech Pucharów Polski 3v3, które organizować będziemy kwartalnie – pierw zimowy, później wiosenny, letni oraz jesienny. Puchary Polski nie będą niczym szczególnym – faza kwalifikacyjna (jeśli będzie za dużo drużyn), faza grupowa oraz faza pucharowa. Do wygrania solidna ilość kluczy, a dla zwycięzców sezonowy badges ze sklepu. Najważniejsza jest jednak zabawa oraz najprofesjonalniejszy oraz najlepszy team, jaki może organizować takie rozgrywki 😉

Co do pomysłów, były to między innymi:

  • Gala Złotego Krążka – nagrody dla najlepszych zawodników, objawień roku itp.
  • Drużyny tygodnia i drużyna roku – te pierwsze są mniej pewne, ale będziemy starać się, aby pojawiały się co tydzień – drugie oczywiście to pewna sprawa, którą zorganizujemy na koniec roku, będzie oczywiście głosowanie administracji oraz głosowanie graczy 😉
  • Profesjonalne artykuły i wywiady – wyniki widzicie i będziecie widzieć na tejże stronie 🙂
  • Turniej międzynarodowy – więcej informacji wkrótce, ale powiem jedno – będzie się działo!
  • Różnorodne eventy – giveawaye, streamy, quizy oraz oczywiście cały Discord eventowy – pierwsze eventy już w najbliższą sobotę!

 

A Wam jak się podoba zamysł na cały turniej? Ruszajcie do zapisów do naszego turnieju, bawcie się dobrze, walczcie o unikalne nagrody i o slota w Superpucharze Polski! Powodzenia dla wszystkich. Niebawem pojawią się także inne artykuły.

Autor: Yoohoo

 

POLSKI DISCORD Z ZAPISAMI: https://ball3d.com.pl/discord/

DISCORD EVENTOWY: https://ball3d.com.pl/eventy/

REGULAMIN: SUPERPUCHAR & PP 2022 – REGULAMIN I STRUKTURA

 

3 Responses to the post:

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *