Dwa tygodnie walki o wyjście z grupy. Wczoraj zakończyliśmy fazę grupową Pucharu Polski #1!

Witajcie, Ballowicze!

Tak więc zakończył się bój o miejsce w drabince fazy pucharowej pierwszego w tym roku Pucharu Polski 3v3! Znamy już tych, którzy zagrają i będą walczyć przez tydzień w ćwierćfinałach  naszego turnieju. Opowiem także, jak wyglądały dwa tygodnie ciężkich walk o fotel lidera lub vice lidera w tabeli, kto zaskoczył pozytywnie lub negatywnie. Porozmawiamy także z kapitanem drużyny, która jako pierwsza zgarnęła komplet punktów. Kogo się obawiają? Uważają się za faworytów? Nie będzie on jedynym, które odpowie na podobne pytania. Zapraszam ciekawskich do lektury!

Zaległe gratualcje za stare turnieje Danleya.

Chciałbym serdecznie pogratulować w imieniu swoim oraz organizacji turniejów na Discordzie Danleya wygranej w Pucharze Polski 3v3 dla 150. Gratulacje chciałbym złożyć również dla Yamahy, który wygrał turniej ping-pong 1v1, który organizował bodajże Boss.

Podsumowanie fazy grupowej. Czy są zaskoczenia?

Fazę grupową rozpoczęliśmy rozgrywać dokładnie dwa tygodnie temu, startując od rekordowego pod względem ilości bramek meczu otwarcia pomiędzy /F/ a Jl|. Show było trochę jednostronne, ale trzeba przyznać, że Jl| broniło się jak mogło a także strzeliło 10 bramek. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 23:10 dla /F/. Co tu dużo mówić, po meczu otwarcia tak na prawdę mieliśmy masę ciekawych spotkań. Ale przejdźmy może do omówienia grup, gdzie pogadamy o nich trochę bardziej szczegółowo.

 


 

Grupa A

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
13300181269
23102111013
331021417-33
431021620-43

Grupa A, generalnie grupa, którą wyobrażałem sobie nieco inaczej. Grupa, w której to według mnie AK powinno zająć pierwsze miejsce, a conajmniej wyjść z grupy, ale można było dostrzec różnicę na boisku pomiędzy tą ekipą a przeciwnikami takimi jak joint czy imt. Nie dali sobie rady, a szkoda, bo szczerze sądziłem, że zaprezentują się lepiej. Jednak to nie to samo AK. Moje domysły pewnie były kierowane raczej tym, że to naprawdę utytułowana na arenie Ball 3D drużyna oraz tym, jak dobrze radzili sobie na SLOW. Zmiana gameplayu wprowadziła także zmiany jeśli chodzi o poziom drużyn. Grali dobrze, ale nie tak, jakbym się po nich spodziewał. Odchodząc już od tematu, to trzeba przyznać, że najlepiej w grupie zaprezentowała się drużyna imt., która zajęła 1. miejsce i zgarnęła komplet punktów. Chłopaki mogą być z siebie naprawdę zadowoleni, bo szczerze nie mieli najprostszej grupy. Zagrali niedawno ciekawy mecz z joint, który był całkiem wyrównany, ale jednak to imt. wywalczyła przewagę jednego gola. Właśnie – joint. Też nie spodziewałem się, że dadzą sobie radę. Zajęli oni drugie miejsce w grupie. Pomimo remisu punktowego z AK i Mr’, to właśnie joint miało lepszy bilans, przez co zawitało w gronie ekip, które rozegrają ćwierćfinał pierwszego Pucharu Polski. Trzecie miejsce w grupie wywalczyło AK, o którym już się dość mocno rozpisałem. Na ostatnim szczeblu tabeli jest Mr’, które także wygrało tylko jeden mecz, tak samo jak joint czy AK, ale miało najmniejszy bilans. Ale nie można powiedzieć o nich złego słowa. Walczyli, zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Walczyli niemalże na równi z liderem grupy imt. w spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 9:7 dla imt. Wywalczyli jednak zwycięstwo w meczu z joint, vice liderem grupy, który zakończył się wynikiem 3:2.

 


 

Grupa B

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
132012717106
2320116125 (mb)6
33201201646
430031230-180

Grupa B była grupą nadzwyczaj interesującą. Trzy ekipy zgarnęły po 6 punktów – 150, które zajęło pierwsze miejsce, k111, które zajęło drugie, oraz posse, które stanęło na ostatnim szczeblu podium. Skupię się najpierw na tych drużynach. Drużyna, którą prowadzi terkz, czyli 150, jak można się było spodziewać, zaprezentowała się bardzo dobrze. Było jedno zaskoczenie, lecz negatywne – nie wpłynęło ono jednak na ich miejsce w tabeli. Przegrali oni z posse, gdzie tak właściwie byli stawiani za faworytów. Mecz zakończył się wynikiem 9:5. Oglądaliście? Co o nim powiecie? Moim zdaniem jeden z najciekawszych i najbardziej zaskakujących meczów fazy grupowej!
Chcę właśnie powiedzieć coś o drużynie posse. Trochę nie pokolei, ale jak jesteśmy przy ciekawych meczach, to powiem i o nich. Ekipa posse zajęła 3 miejsce. Meczem zwycięskim a jednocześnie nieciekawym dla drużyny posse był mecz z drużyną BLIK (UX) – ekipą, która zdobyła 0 punktów w grupie. Pierwsza połowa – mega jednostronna dla ekipy posse, rozgromili rywali z wynikiem 7:3. W drugiej zaś spuścili z tonu, i przegrali aż dwoma bramkami. Zaczęli strasznie kombinować, robić dziwne rzeczy na połowie przeciwnika, chyba nieco go lekceważąc. Na boisku wtedy także pojawiły się zmiany, które również mogły zadecydować o losie drugiej połowy, bo jak wspomniałem – pierwsza wyszła perfekcyjnie dla posse. W drugiej głupie błędy spowodowały, że podsumowując oba wyniki, drużyna Posse Restaurant nie wyszła z grupy przez bilans równy z k111. Wystarczyło nie stracić jednej głupiej bramki i sytuacja byłaby dla nich perfekcyjna, bo zajęliby drugie miejsce w grupie. Wyprzedziło ich k111 przez wygraną w bezpośrednim meczu. Ze swoim mocnym składem mogą sporo zdziałać w fazie pucharowej. Zagrali nieźle, pomimo faktu, że wygrali tylko jeden mecz. Ewidentnie najgorzej zaprezentowała się drużyna UX, która musiała zmieniać tag na BLIK przez to, że ich kapitan Bday utrudniał rozgrywanie spotkań i zabrał wszystkim tagi drużyny. Nie rozegrali oni żadnego przyzwoitego meczu, poza wypchnięciem posse z szansy na fazę pucharową. Co zawiodło przy tak mocnych nazwiskach jak Bday, Nolivve, Dvvmz czy Seba? Dowiemy się!

 


 

Grupa C

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
133004916339
232011626-106
331021620-43
430032140-190

W grupie C wszystko wydarzyło się najszybciej. Wszystkie ekipy były zmotywowane do zakończenia swojej grupy w zaledwie tydzień. Z kompletem punktów wyszła drużyna /F/, która pokazała się – jak na razie, tylko z najlepszej strony. Kto może przerwać ich zwycięską passę w fazie pucharowej? Wywiad z Yamahą – kapitanem drużyny już na samym dole artykułu. Szczerze, to Fly jest jak na razie chyba największym faworytem do zdobycia pierwszego Pucharu Polski. Razem z nimi, z grupy C wyszło NO zdobywając 6 punktów. Ich ekipa pozytywnie zaskoczyła, wygrywając mecze z Jl|, ale przede wszystkim z mocnym na papierze otX, które zajęło trzecie miejsce. Co do otX – nie popisali się, ale szczerze mówiąc nie mieli wcale łatwej sytuacji w grupie. Ich spotkanie z NO pokazało, że drużyna Akazaziego bardziej zasługiwała na wyjście z grupy. Wygrali oni z otX. 5:3, a ewidentnym zawodnikiem meczu został Akazazi strzelając 4 bramki i asystując. Dla mnie dość spore zaskoczenie. Mocno nie zaskoczyłem się jednak czwartym miejscem drużyny Jl|. Nie jest to jeszcze na tyle mocna drużyna, aby pokonać pewne siebie Fly, NO, czy otX. Drużyny te były od nich po prostu lepsze. Ale zaskoczyłem się jednym – nie poddawali się, walczyli do ostatniej sekundy każdego spotkania. Nastrzelali całe mnóstwo bramek, i w niektórych przypadkach byli o włos od zwycięstwa. Jest to ekipa, która według mnie ma potencjał na arenie Ball 3D, i mam do Was przekaz – grajcie, trenujcie, i przyjdźcie na następny turniej silniejsi!

 


 

Grupa D

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
133003920199
23201232036
330121421-71
430121328-151

Grupa D wygląda naprawdę mało zaskakująco na sam koniec pierwszej fazy turnieju. W niej znajdowała się drużyna, która przeszła przez kwalifikacje, ale miała ona przed sobą mega ciężkie zadanie – stawić czoła drużynom takim jak !Z! !RMA czy zyu. Był to drugi skład NO. Nie dali sobie oni rady, tak samo jak zyu. Z pierwszego miejsca z kompletem punktów wyszło RMA, ekipa właściwie Turecka, lecz z Polskim kapitanem. Zagrali oni wręcz perfekcyjnie to, co mieli zagrać, lecz myślę, że nie było to dla nich problemem, aby wyjść z grupy. Podobna sytuacja z !Z!etą, która przegrała tylko jeden mecz – z RMA, ale poza tym po prostu musiała zgarnąć 6 punktów na NO# i zyu. Szkoda, że ekipa NO# i zyu nie zagrały ostatniego meczu pomiędzy sobą, no ale cóż poradzić.

 


Król strzelców – kto obecnie prowadzi?

Szczerze mówiąc w kwestii klasyfikacji króla strzelców nastąpiła totalna deklasacja rywali. Vedy z /F/ totalnie odleciał jeśli chodzi o ilość umieszczanych piłek w siatce. Zmuszał on bramkarza do wyjmowania piłki aż 28 razy. Za nim jest Ricard z ilością 21 bramek. Reprezentant RMA także może się pochwalić niesamowitą formą strzelecką. Akurat Ci dwaj Panowie mogą być dla Was dość oczywiści, ale na ostatnim miejscu podium znalazł się oroni z ilością 16 bramek. Kojarzony jest on raczej z defensywą, ale zaskoczył wszystkich miejscem na ostatnim szczeblu podium. Zaraz za nim Dev_ z ilością 15 bramek, także rasowy snajper reprezentujący Zetę, a na 5 miejscu możemy zauważyć młodą gwiazdę na SPRINT – Golden_qawa. Chłopak strzelił do bramki przeciwnika aż 14 razy, a przypominam, że jego grupa C nie była prostą grupą. Mało tego, grał on w ekipie, która zajęła ostatnie miejsce w tabeli. Tyle samo goli co on strzelił także terkz ze 150, którego nie trzeba Wam już przedstawiać – czy to na SLOW czy na SPRINT, w dalszym ciągu jest to mocny terkz i mocne 150, które wygrało przecież grupę B.

 

 

 


Głos Ballowicza

Zadałem kilka pytań kapitanowi Fly, które zaprezentowało swoją świetną formę w turnieju, oraz zawodnikowi BLIK, drużyny, której nie poszło najlepiej w tym turnieju i nie zobaczymy ich w fazie pucharowej. Jakie są ich wrażenia? Z czego są zadowoleni, a z czego nie?

 

GOŚĆ nr. 1 – Nolivve

Moim pierwszym gościem jest Nolivve. Co bramkarz BLIK powiedział o ich olbrzymiej fali porażek i braku formy? Dlaczego? Zapraszam do krótkiej lektury.

Yoohoo: Cześć Nolivve. Co zawiodło w Waszej grze w fazie grupowej?

Nolivve: Cześć. No to jeśli chodzi o to co zawiodło to myślę ze brak doświadczenia jeszcze na sprincie + też dużo mniej gramy w tę gre niż kiedyś co poskutkowało takim a nie innym wynikiem.

Yoohoo: Jaka atmosfera panowała w drużynie? Komunikowaliście się podczas meczów na Discordzie?

Nolivve: Atmosfera była naprawdę dobra, dużo śmiechu i raczej gra bez spiny, każdy mecz był grany z discordem i komunikacja była na dobrym poziomie.

Yoohoo: Kto sprawił Wam największy problem? Z którego zaś meczu jesteście choć po części zadowoleni?

Nolivve: Myślę ze największym problemem dla nas była drużyna 150, która strzeliła nam 16 bramek chociaż i tak uważam że powinno pójść lepiej. Chyba najbardziej jesteśmy zadowoleni z ostatniego meczu na posse, zawsze jest fajnie zadecydować o wyjściu bądź nie wyjściu jednej z ekip, co w tym przypadku akurat wypadło na to, że posse nie wyszło wraz z nami.

Yoohoo: Kto Twoim zdaniem jest faworytem do zdobycia pierwszego Pucharu Polski?

Nolivve: Moim zdaniem spore szanse ma druzyna /F/ly bo naprawdę mają dobrych zawodników na sprincie.

Yoohoo: Czy zobaczymy BLIK w następnym turnieju? Czy może szykuje się zmiana barw drużyny z Twojej strony?

Nolivve: Nie myślę jeszcze o tym, nie mam pojęcia czy BLIK zawalczy w następnym turnieju, ale myślę, że możecie się mnie spodziewać w przyszłości w którejś z ekip.

 

GOŚĆ nr. 2 – Yamaha

Drugim gościem jest Yamaha. Wybrałem go z tego powodu, że jako pierwsi zdobyli komplet punktów i są chyba największym faworytem do wygrania całego turnieju. Jak to widzi kapitan /F/? Odpowiedź poniżej!

Yoohoo: Cześć. Po pierwsze chcę złożyć zaległe gratulacje wygrania jeszcze wcześniejszego Turnieju Ping-Pong 1v1, organizowanego przez Danleya i bodajże Bossa. Jak podobała Ci się organizacja całego turnieju?

Yamaha: Cześć. Dzięki wielkie, turniej był fajnie zorganizowany, spodziewałem się jakiejś drabinki ale taki format był również bardzo ciekawy do grania i przede wszystkim poziom był mega wysoki.

Yoohoo: Co sądzisz o Waszej grupie C? Uważasz, że była to łatwa grupa na papierze?

Yamaha: Patrząc na drużyny w naszej grupie myślałem że będzie o wiele ciężej. Obstawialiśmy że drużyna otx powalczy razem z nami o wyjście z tej grupy ale jak widać niestety potoczyło się to inaczej.

Yoohoo: Jaki przeciwnik Was najbardziej zaskoczył? Z kimś mieliście problem?

Yamaha: Zaskoczyło nas w pierwszym meczu JL, dwie szybkie bramki w pierwszej minucie i odrazu musieliśmy złapać trochę spokoju bo nasza gra wyglądała chaotycznie ale po chwili zdążyliśmy odrobić i minuty na minutę strzelaliśmy coraz więcej bramek i z tego co słyszałem w tym meczu pobiliśmy jakiś rekord strzelonych bramek w jednym spotkaniu.

Yoohoo: Z kim chcielibyście najchętniej zagrać w ćwierćfinałach, a kto może przerwać Waszą zwycięską passę i szansę na zdobycie slota w Superpucharze Polski?

Yamaha: Dla nas jest to obojętne na kogo trafimy bo czujemy się bardzo pewnie w tym turnieju, chociaż nie powiem że liczę na pojedynek z Zetą bo wiem, że ten mecz może być na równym poziomie i zawsze może przydarzyć się jakieś zaskoczenie. W ostatnim turnieju Ja i Risky reprezentowaliśmy Zete czyli to będzie dla nas mecz na przeciw byłej drużynie więc ciekawe rozwiązanie.

Yoohoo: Jak wygląda atmosfera w /F/? Uważacie się za faworytów do wygrania całego turnieju?

Yamaha: Atmosfera w /F/ jest bardzo dobra. Każdy z każdym się świetnie dogaduje i przede wszystkim nasz super transfer, czarny koń zespołu Dom3l na każdym meczu potrafi rozśmieszyć i zaskoczyć nas jak i zarówno przeciwnika swoimi zagrywkami psychologicznymi i pięknymi zagraniami o których nie jeden topowy gracz Balla by nie wiedział. że nawet da się coś takiego zrobić. Z tego co słyszałem dużo ekip się nas obawia i stawia jako faworytów, także my myślimy tak samo i postaramy się wygrać ten turniej. Łatwo nie będzie ale czas pokaże.

Yoohoo: Macie jeszcze do wykorzystania dwa transfery w pierwszym Pucharze Polski. Zobaczymy w tym turnieju jeszcze nowe gwiazdy /F/?

Yamaha: Transferu podczas tego Pucharu Polski raczej już nie będzie. Wolimy dokończyć ten turniej tym składem i nie chcemy próbować żadnych innych rozwiązań, gdyż gramy bardzo dobrze i to powinno wystarczyć ale nie zaprzeczam, że w najbliższym czasie ktoś może wzmocnić naszą ekipę i pozwolić uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki niż teraz.


 

Faza pucharowa – po losowaniu

Faza pucharowa zamieszczona jest poniżej. Zasady losowania były takie, że drużyna z pierwszego miejsca może trafić tylko na tą z drugiego – i na odwrót. Fazę pucharową rozpoczynamy od ćwierćfinałów. Drużyny mają tydzień na ich rozegranie. Jak wyglądają ćwierćfinały? Myślę, że wszystkie mecze są teraz na mega wysokim poziomie, i mam nadzieję, że każdy będzie streamowany. Chyba najciekawszym meczem będzie dla mnie !Z! vs imt., ale tak jak powiedziałem, nie ma tu meczów lepszych i gorszych. Let’s go i powodzenia dla wszystkich!

[tournament_bracket 2186]

 


Kary – najmniej przyjemna część całego artykułu.

Dvvmz – zakaz gry w Pucharze Polski #2 – WIOSNA

Za zachowanie w stosunku do administratorów Ball 3D Polska na Discord, dvvmz nie może brać udziału we wiosennym Pucharze Polski #2.

Bday – zakaz prowadzenia drużyny w Pucharach Polski #2 – WIOSNA oraz #3 – LETNIM

Za brak zainteresowania ws. rozgrywania meczów swojej drużyny, utrudnianie rozegrania meczu oraz za negatywne nastawienie do jednego z administratorów serwera, Bday nie może zapisać swojej drużyny w PP #2 oraz #3. (na Discord także otrzymał karę w postaci bana


 

Dziękuję za przeczytanie całego artykułu. Wszystkim, którzy odpadli dziękuję za grę, i mam nadzieję, że zobaczymy Was w następnym Pucharze Polski. Tym, którzy zaś awansowali, życzę powodzenia. Przynieście nam dużo dobrej zabawy i zróbcie mega show na streamach! Streamy meczów fazy pucharowej będą o wiele ciekawsze i profesjonalniej zorganizowane. Więcej powiemy za parę dni. Po więcej emocji zapraszam na naszego Discorda a także oficjalny kanał na Twitch. Bawmy się wszyscy dobrze przy Ball 3D!

DISCORD: https://www.ball3d.com.pl/discord/

TWITCH: https://twitch.tv/b3dpolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *