Zbliża się drugi Puchar Polski!

Cześć wszystkim!
Kilka dni temu otworzyliśmy już zapisy do drugiego Pucharu Polski – tym razem wiosennego. Trochę się z pewnością pozmieniało – chodzi tu przede wszystkim o regulamin, który nie będzie już pozwalał na pewne rzeczy i będzie jeszcze bardziej doprecyzowany. O co chodzi dokładnie? Chętnie powiedziałbym – przeczytajcie sami, ale wiem, że wiele osób po prostu nie będzie chciało szukać tych nowych punktów, więc sam z wielką przyjemnością skrócę, co nowego dodałem do zasad.

Na wstępie jeszcze chciałbym pogratulować drużynie /F/ wygrania poprzedniego – pierwszego Pucharu Polski. To niesamowicie fajne osiągnięcie, a także wyróżnienie w postaci dostania slota w najbardziej elitarnym turnieju w historii tej gry, który rozpocznie się po wszystkich PP. Królem strzelców został nikt inny jak Vedy – tego również bardzo serdecznie gratuluję. I dziękuję wszystkim drużynom, które wzięły udział, zarówno tym, które odpadły dość szybko, a także tym, które grały w fazie pucharowej. Ten turniej był naprawdę dobry i chcemy powtórzyć to, co zorganizowaliśmy ponad 2 miesiące temu. Ba, zrobić to lepiej.

Wyniki

Drużyna1st Half2nd HalfGOLEWynik
/F/437Win
NO123Loss

Puchar Polski #2 rozpocznie się już naprawdę niebawem. Szczerze, to nawet się cieszę, bo ta miesięczna przerwa już mnie nawet trochę rozleniwiła – a co dopiero zrobiłaby dłuższa. Ale, żebyście nie myśleli, że nie pracowaliśmy nad nową edycją – pracowaliśmy, mamy zaplanowane naprawdę ciekawe rzeczy, ale będziemy je wszystkie publikować powoli. Niestety wiemy, że nie zapisze się część drużyn – niektóre i przez regulamin, ale także przez sam fakt, że wiele z nich się po ludzku rozpadło. Zapisy już wystartowały, lecz jeszcze się nie zakończyły – więc nie mogę typować, kto wygra te wiosenne rozgrywki. Lecz moi drodzy, co właściwie zmieniło się w zasadach?

1. Minimum jeden Polak na boisku

Dużo osób narzekało, że taka drużyna, jak RMA gra w Pucharze Polski 3v3. W sumie, mieliście rację i posunęliśmy się o krok za daleko. Dlatego postanowiliśmy dodać zasadę, że absolutnym minimum będzie jeden Polak na boisku. Jak brzmi poniższa zasada, oczekuję, żeby rozegrał pełne spotkanie, chociaż jednorazowymi wyjątkami może być np. utrata łącza lub coś naprawdę uzasadnionego, co wydarzy się bliżej połowy trwania spotkania. Dlatego mam nadzieję, że w drużynie nie będzie tylko jednego Polaka, a kilku, żeby nie było cały czas sytuacji, że kogoś „wywala”, bo po prostu nie będziemy tego akceptować.

„4.13. Na boisku musi być conajmniej jeden Polak, który rozegra pełne spotkanie (2×8 minut).
Wyjątkiem mogą być jedynie przerwy lub problemy z łączem, które takowy zawodnik napotka
w trakcie trwania spotkania.”

 

2. Finał w określonym dniu

Ostatnia organizacja finału Pucharu Polski #1 w ogóle nie przypadła mi do gustu. Co to za problem, aby rozegrać mecz w piątek, czy sobotę i poświęcić na to swoje 30 minut życia? Narzucamy więc, aby finał był rozegrany w piątek lub sobotę w godzinach wieczornych, ponieważ tak będzie lepiej dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć finał, będzie to prostsze także dla streamerów a także samych administratorów, którzy pragnęli w tamtym czasie przygotować coś specjalnego, a niestety nie wyszło im to z uwagi na termin finału.

„2.11. Mecz finałowy musi zostać rozegrany w godzinach wieczornych w piątek lub w sobotę.
Każdy musi takowe dni odgórnie zaakceptować przystępując do turnieju (będzie parę tygodni
na rozegranie takiego spotkania w razie problemów).”

 

3. Mecz musi być dodany wcześniej do terminarza

Dodaliśmy zasadę, która określa, ile minimum czasu macie, aby dodać spotkanie do terminarza i je rozegrać. Jest to 5 godzin przed rozegraniem meczu. Nie wiem, czy taka zasada w ogóle była, ale na pewno ułatwi to organizację dla streamerów.

„4.17. Mecz musi zostać dodany do terminarza co najmniej 5 godzin przed zaplanowanym
startem spotkania.”

 

4. Transfery także wcześniej

Oczekujemy, że kapitanowie nie będą werbować zawodników na ostatni dzwonek i chcemy, aby transfer został dodany na odpowiednim kanale co najmniej dwie godziny przed zaplanowanym czasem spotkania. Myślę, że to uczciwy czas, chociaż nie zmienia za dużo w rozgrywce i całej organizacji turnieju. Starajcie się po prostu trzymać tej zasady.

„5.6. Transferu trzeba dokonać co najmniej 2 godziny przed zaplanowanym meczem.

 

5. Nagrody

Ustaliliśmy w zasadach, aby były one rozdawane przez kapitana sprawiedliwie, i żeby nie było sytuacji jak w poprzednim Pucharze Polski, że co niektórzy zawodnicy dostają po 1 klucz, a kapitan ich 12. Wysyłane do nas nagrody będą przeze mnie sprawdzane, a jeżeli nie będziecie potrafili uczciwie rozdać nagród, nie zostaną Wam one po prostu przyznane. Dodaliśmy także zasadę, że nagrody nadajemy na nick, pod którym został rozegrany turniej. Tak po prostu – dla czystej formalności.

„7.4. Nagrody muszą zostać wyznaczone przez kapitana sprawiedliwie i w miarę równo
pomiędzy graczami. Sprawiedliwość tych nagród ocenią administratorzy turnieju.
7.5. Nagrody nadawane są tylko na nick, pod którym został rozegrany turniej.”

 

Mam nadzieję, że wszyscy chętni dostosują się do tychże zasad. Mamy także nowego redaktora – Behinda, przez co artykułów na stronie będzie znacznie więcej – a co za tym idzie, cały turniej będzie o wiele ciekawszy. Planujemy także o wiele lepszą jakość streamów, studio i ogólnie całości organizacji. Mamy także pomysły, które będziemy planować wdrożyć w trakcie trwania turnieju. Zapraszam wszystkich chętnych do zapisów na https://ball3d.com.pl/discord/ 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *