Krótkie wywiady z selekcjonerami kadry A i U-21!

Witam serdecznie!

Dziś postanowiłem dodać już nieco spokojniejszy artykuł, ale mam nadzieję, że dalej ciekawy. Pod lupę wziąłem persony odpowiedzialne za kadrę, o która została ostatnio powołana i było o niej dość głośno. Jak wyobrażają sobie oni swoją nową rolę? Co mogą powiedzieć na temat ich wizji na kadrę? To już dzisiaj – Yamaha, a także Kubsyn, z którymi przeprowadziłem krótkie wywiady. Zapraszam serdecznie!Yamaha – nowy selekcjoner całej Polskiej kadry 🇵🇱

Redaktor: No witam witam Yamaha! Zostałeś wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski w Ball 3D. Gratuluję! Chciałbym pierw spytać, bez ogródek, jak czujesz się po objęciu takiej roli?

 

Yamaha: Witam i dziękuje za danie mi szansy. Czuję się zaszczycony taką możliwością i spróbowania swoich sił jako selekcjoner.

 

Redaktor: Jaką wartość ma dla Ciebie rola selekcjonera polskiej kadry?

 

Yamaha: Jest to dla mnie coś nowego, więc na pewno czuję dużą odpowiedzialność. Wiem teraz, że wszystkie przyszłe wyniki Reprezentacji będą zależały od mojego przygotowania drużyny do meczu, więc to jest dla mnie bardzo duża motywacja.

 

Redaktor: Byłeś wcześniej w kadrze Dom3la. Co możesz powiedzieć o jej organizacji i osiągach?

 

Yamaha: Dom3l dobrze prowadził kadrę. Wyniki nie były najgorsze ale zawsze czegoś brakowało i przede-wszystkim słaba frekwencja zawodników na meczach mogła zawinić w niektórych meczach.

 

Redaktor: Jak uzasadnisz zmiany w stosunku do poprzedniej reprezentacji A i B? Cała kadra U-21 jest dosłownie zmieniona, oprócz Biznesmana, a w kadrze A mamy nowe gwiazdy.

 

Yamaha: W Reprezentacji A doszło tylko do trzech zmian. Zmienione zostały osoby, które były mało aktywne na meczach albo zasłużyły sobie na opuszczenie poprzez swoje zachowanie, natomiast Kadra U-21 została zmienione praktycznie całkowicie. Patrząc na ich poprzednie wyniki musiałem wraz z Kubsynem zadziałać i pozmieniać dotychczasowy skład.

 

Redaktor: Dlaczego akurat wybrałeś kubsyna jako pomocnika przy kadrze i kapitana U-21? Co kierowało Tobą przy wyborze?

 

Yamaha: Hmm, dlaczego Kubsyn? Wydaje mi się, że jest to odpowiednia osoba do pomocy i prowadzenia kadry U-21. Jest bardzo doświadczonym graczem, a także kapitanem i mam nadzieję, że sprosta swojemu zadaniu pomagając mi w prowadzeniu naszych Orłów.

 

Redaktor: Co do wyborów, to wróćmy jeszcze do naszej ankiety na selekcjonera, którą wygrałeś. Jednakże, kto Twoim zdaniem z innych kontrkandydatów, miał największe szanse na kierowanie całą kadrą? 

 

Yamaha: Szczerze to nie spodziewałem się, że to właśnie ja zostanę selekcjonerem. Myślałem, że faworytem będzie enejti lub kubsyn, ale jak widać, los skierował się ku mnie, no i jestem. Ale co do moich kontrkandydatów – enejti ma już przeszłość z prowadzeniem kadry i nie szło mu najgorzej, a kubsyn jest doświadczony jako kapitan drużyny, więc lekko zdziwił mnie wybór.

 

Redaktor: Jakie masz cele jako selekcjoner reprezentacji Polski?

 

Yamaha: Moim głównym celem jest przede-wszystkim doprowadzenie drużyny do wygrania Nations Cup i udowodnienie, że to Polska społeczność króluje w tej grze.

 

Redaktor: Jak oceniasz właśnie turniej Nations Cup, który jest organizowany oficjalnie, przez administrację Ball 3D?

 

Yamaha: Moim zdaniem, turniej ten jest słabo prowadzony. Turecki admin Dora lubi sobie ustawiać wszystko pod jego reprezentacje. Widać to było w meczu PL vs TUR21 gdzie mecz powinien być ewidentnie powtórzony, ponieważ jeden z graczy Turcji zagrał mecz na Polskę w kadrze TR i TUR21. W zasadach było to zmienione dopiero po rozegranym meczu. Także wydaję mi się, że bez Dory wszystko by lepiej wyszło, ale to tylko moja opinia.

 

Redaktor: Zaczynamy teraz rundy rewanżowe – kto może sprawić najwięcej kłopotów PL lub PL21? Jakich rywali lub konkretnych zawodników obawiałbyś się najbardziej?

 

Yamaha: Nie obawiam się żadnego rywala. Jedynie cięższe mecze mogą być na PL21 oraz drużyny Tureckie. W rundzie rewanżowej postaramy się odgryźć rywalom tureckim i wygrać oba mecze.

 

Redaktor: Powodzenia dla kadry i także dla Ciebie, jako selekcjonera. Możesz kogoś pozdrowić na koniec. Dzięki za poświęcony mi czas!

 

Yamaha: Dzięki wielkie. Pozdrawiam wszystkich zawodników Kadry A i B, osoby, które głosowały na mnie jako kandydata na selekcjonera, wielkiego nieobecnego Dom3la oraz Irlandzki talent Riskiego.

 kubsyN – pomocnik selekcjonera i prowadzący kadry U-21 🇵🇱

Redaktor: Witam, kubsyn. Jak wiemy, ostatnio objąłeś rolę kapitana reprezentacji U-21. Zadam podobne pytanie Tobie, co i Yamaha. Jak się z tym czujesz? 

 

kubsyN: Witam Yoohoo. Bardzo dobrze, zdrówko dopisuje. Cieszę się i jestem dumny, że mogę prowadzić kadrę U-21.

 

Redaktor: Czym jest dla Ciebie reprezentacja Polski? 

 

kubsyN: Jestem pół Polakiem pół Belgiem – to wiadomo nie od dziś, ale jest to duże wyróżnienie jak i bardzo poważna sprawa. Wszyscy wiedzą jak wyglądała poprzednia kadra, więc myślę, że trzeba coś w niej zmienić i podnieść poziom rozgrywki chłopaków.

 

Redaktor: Byłeś także kandydatem do wyboru na selekcjonera całej kadry. Decyzja adminów poszła jednak nie po Twojej myśli. Jako kogo widzisz Yamahę na stanowisku nowego selekcjonera? Poznałeś go już bliżej jako człowieka i kompana do gry?

 

kubsyN: Tak jak mówisz, byłem i zostałem wybrany ale w innej roli niż się spodziewałem. Jednakże nie narzekam. Chłopaki z U-21 mają pełen potencjał i mam nadzieje że go wykorzystają. Co do Yamahy (czaja), grałem już z nim bardzo długo i znamy się na tyle, że jest to bardzo dobry wybór. Patrząc na to, że mamy pomysł na grę i wiem jak Yamaha, prowadzi swój zespół ( /F/ – Fly ) a ja ( !Z! – Zeta ) to myślę, że nasza współpraca wyjdzie na dobre wszystkim.

 

Redaktor: Nations Cup goni, razem z rundami rewanżowymi. Co jest Twoim głównym celem w tym turnieju? Jaka drużyna będzie dla Ciebie największym wyzwaniem, a może kto – jaki zawodnik, duet według Ciebie stanowi największe zagrożenie dla PL21?

 

kubsyN: Wiadomo, że 1 miejsce ale ze względu na wyniki naszej „wcześniejszej kadry” będzie to nieco cięższe zadanie do wykonania. Wiadomo że nacja Turecka jak i ich druga reprezentacja, mają bardzo dobrych graczy typu Ricard, Oroni, Jeevz. U nas każdy może być zagrożeniem, mamy mocną reprezentacje i myślę że uda nam się zdziałać coś więcej.

 

Redaktor: Czy planujesz wprowadzić do swojej kadry jakąś nową myśl taktyczną? 

 

kubsyN: Tak to na pewno, widziałem już jak grali i jestem zaskoczony ich postawą, podoba mi się ich pomysł na grę i myślę, że jak dalej będą tak grać to możemy zajść daleko.

 

Redaktor: Co do Twoich wyborów. Skąd pomysł na taką reprezentację? Jest parę kontrowersji, głównie dookoła mojej osoby – co możesz powiedzieć na ten temat i jak uzasadnisz swoją decyzję, aby wykluczyć ballowe „kolesiostwo”?

 

kubsyN: Pomysł na reprezentacje był konsultowany z Yamahą, widzieliśmy, kto gra 5v5 i jak kto gra, wybraliśmy na podstawie tego czym się wyróżniają, w jakich aspektach itd. Słyszałem już wiele kontrowersji na Twój temat Yoohoo – jesteś administratorem Ball 3D który robi teraz Puchar Polski i nagle znalazłeś się w Reprezentacji a dlaczego? Ponieważ dałem Ci szanse, widzę w tobie coś czego brakuje większości graczy w tej grze i, na tym powinienem zakończyć ten temat ale, że zostałem już zapytany o kolesiostwo to chciałbym powiedzieć, że kolesiostwo nie ma w tym nic wspólnego, po prostu chłop dostał szanse to czemu miałby jej nie  wykorzystać?

 

Redaktor: Dzięki za odpowiedzi i poświęcony mi czas. Powodzenia. Możesz kogoś pozdrowić 😉

 

kubsyN: Dzięki również za udzielenie wywiadu z twojej strony, chciałbym pozdrowić Zetowców, /F/ i iyx.

 


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *