!Z!eta triumfatorem drugiej edycji !Z!eta Cup!

Witam!

Wczorajsze dwa dni były bardzo intensywne. 6 i 7 maja dostarczyły nam mnóstwo emocji, przez organizowany w tym czasie !Z!eta Cup. Drużyny stanęły na wysokości zadania. Niemalże wszystkie stawiły się na miejscu i rozegrały swoje spotkania w fazie grupowej, a później – w pucharowej, także każda walczyła już o mistrzostwo. Puchar podniósł gospodarz turnieju – !Z!eta. Być może ułatwiła im to gra na własnym terenie, a być może prostym zadaniem byli dla nich przeciwnicy. Jednakże mimo wszystko – co to był za turniej!Jak wyglądał !Z!eta Cup?

Powiem to już któryś raz, żeby wyjaśnić ideę turnieju, a także jego nazwę. Turniej !Z!eta Cup to legendarny polski turniej, który zapamiętaliśmy, jako chyba pierwszy „jednodniowy” turniej, jednakże z kopytem. Wspaniali komentatorzy, długa transmisja – tak wyobrażaliśmy to sobie też teraz. U nas jednakże wyglądało to tak samo, oprócz tego, że turniej nie był jedno, a dwudniowy. To nie przeszkodziło jednak dobrej zabawie. 6 maja rozegraliśmy fazę grupową, następnego zaś, fazę pucharową. W oba dni graliśmy około 5 godzin. A jak się bawiliśmy? Wybornie! Drużyny stanęły na wysokości zadania, to samo mogę śmiało powiedzieć o organizatorach (w tym nieskromnie, o sobie), komentatorach, a także naszym streamerze. To właśnie Ci ostatni najbardziej zostaną wynagrodzeni za wysiłek i często także zdarte gardło – było mnóstwo emocji!

Wydarzenie uświetniał także patch, wykonany w całości przeze mnie, studia, wywiady przedmeczowe przeprowadzane przez komentatorów i wiele, wiele więcej!


Co działo się na etapie fazy grupowej?

Faza grupowa była – moim zdaniem, bardzo ciekawa. Spotkało nas parę zaskoczeń, przywitało nas też paru emerytowanych zawodników – którzy w sumie, przeszli dalej. Wylosowaliśmy 3 grupy po 3 drużyny, a także jedną, gdzie rywalizowały 4 ekipy. Co tu dużo mówić, nic tak nie zaskoczyło jak grupa C i D – gdzie w grupie C, to drużyna emerytów wygrała grupę, w której było /F/ i JL, a pojedynek pomiędzy tymi ostatnimi drużynami skończył się zwycięsko dla JL. Co za akcja. W grupie D – krótko mówiąc, zaskoczeniem jest świetna dyspozycja joint i pierwsze miejsce w grupie. Zasłużyli sobie na to. Zaskoczeniem zaś, 3 miejsce w grupie drużyny Riskyego, która losowana była z pierwszego koszyka. No, to nieźle!

GRUPA A

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
122007256
221015413
3200206-60

GRUPA B

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
12200152136
22101810-23
32002314-110

GRUPA C

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
121018713
221018803
3210189-13
400000000

GRUPA D

PozycjaDrużynaMWRPGZGSBILPts
132012610166
23201188106
33201131216
4!Z!ta3003431-270

Faza pucharowa – miejsce rozczarowań i zaskoczeń

Zacznę od ćwierćfinałów. Po kolei, jak były rozgrywane. IYX vs /F/ – mecz bardzo równy, zacięty, chyba jeden z lepszych w tym turnieju. Obie ekipy pokazały swoją moc. Później grało SF/ a także „kreski” Haykeya. Mecz ten pokazał, która drużyna gra w tą grę, a która nie – 12:3 dla drużyny „kresek” to dosyć wysoki wynik, jednakże – jak słyszeliśmy w wywiadach, SF/ bawiło się całkiem dobrze w tym turnieju. Następnie – joint vs !Z!#. Faworytem tutaj na papierze raczej była !Z!#, jednakże pomimo nazwisk takich jak Hime, SergioAguero, nie udało im się zrobić nic ciekawszego drużynie JOINT i w drugiej połowie meczu przegrali z kretesem. Mecz zakończył się wynikiem 9:5. Ostatnim ćwierćfinałem, był także jednostronny, w szczególności w drugiej połowie mecz Zety i drużyny SKUTY – 7:1, świetna dyspozycja zawodników Zety, i to oni także meldują się w fazie półfinałów.

Półfinały – IYX vs JOINT, no, drużyna Vedyego jako zdecydowany faworyt spotkania, nie pokazała do końca na co ją stać. Oczywiście, mecz wygrali, ale JOINT jeszcze bardziej udowodniło, że jest ewidentnym zaskoczeniem turnieju – pozytywnym zaskoczeniem. 12:7 dla drużyny IYX, jednakże po wspaniałym oporze JOINT. Drugi półfinał? Lepiej nie będziemy tego komentować. Totalna dominacja. Dwucyfrowa dominacja ze strony zawodników !Z! nad „kreskami”. To Dev, kubsyn, ritson a także Nolivve pokazali im, jaka przepaść dzieli ich w poziomie gry w naszego kochanego Balla.

Mecz o 3 miejsce wyglądał zaskakująco – przed momentem upokorzone do zera „kreski” wygrały niespodziewanie z nieugiętym JOINT, które stawiało się takim drużynom jak Zeta2 czy IYX. Ten mecz chyba im po prostu nie siadł. 9:6 dla „kresek” i oto brązowy medal dla nich. Ale gratulacje dla JOINT za wspaniałą walkę w tym turnieju!

Finał? Chyba najbardziej negatywne zaskoczenie. IYX niemalże strollowało to spotkanie, zawodnicy ciągle pisali coś na czacie i nie wyglądało to ani trochę poważnie. Dostali oklep 11:5 od drużyny tytularnej – Zety, która wygrywa ten turniej. Gratulacje dla Zety, a także wszystkich drużyn, które brały udział za wspaniałą walkę!


Król strzelców

Statystyki króla strzelców także zaskakują – wydawało się, że zdominuje je Dev_ czy Vedy, jednakże mamy niespodzianki. Z dorobkiem 27 goli uplasował się Neez, dalej widzimy Yankessa – 26 goli, no a dalej już jest przepaść – Aisuru z 17 bramkami. Zobaczcie tylko na tą tabelę!

RangaZawodnikDrużynaIlość występówBramkiAsysty
1polNeez5273
2polYankeSS6269
3polaisuru61717
4polBoss4146
5polbelKubsyn4149

Specjalne podziękowania

Dziękuję serdecznie za to, że tyle osób pomogło przy organizacji turnieju. Dziękuję Kubsynowi, Danleyowi, Devowi, Ritsonowi, czy także Shoomowi, za intensywną pracę, pomysły i podejmowane wspólnie decyzję. Każdy z Was włożył serce w ten turniej, za co dziękuję. Kłaniam się także komentatorom, którzy stanęli na wysokości zadania. LouSlash`, Kubsyn, Dom3l, Enejti, Chyter, Bufiaa, Ludz, Hayek, Dev_ – oto ich imiona. Wszyscy komentowali na wspaniałym poziomie, co naprawdę doceniam. Dzięki także do wszystkich zaproszonych i uczestniczących w studiach. Na największe podziękowania zasłużył sobie także streamer – Bufiaa, który skomentował oczywiście chyba kilka meczy, jednakże to on streamował nasze widowisko przez łącznie 12 godzin. Dziękuję także Mańkowi za zasponsorowanie nagród na nasz turniej. Dzięki!

 

Dziękuję także sobie samemu, za patcha, zarządzanie stroną internetową, zrobienie terminarza, napisanie wszystkich ogłoszeń, promocję turnieju, ogarnięcie nagród, modyfikację grafik, zarządzanie wszystkim odgórnie. Dzięki Yoohoo. :trollface:


Powtórki z !Z!eta Cup już na YouTube!

 

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *