/F/ znów na szczycie!

Polska Federacja Ball 3D
Artykuł podsumowujący Puchar Polski #2

Witam!

To znowu ja. Wczoraj zakończyliśmy wspaniałe rozgrywki – drugi Puchar Polski, tym razem wiosenny. Finał – nieco zawiódł, jednakże dalej poziom w turnieju zostaje utrzymany na najwyższym Ballowym poziomie. Wczoraj, na Polskiej Arenie Narodowej to /F/ podniosło drugi w swojej historii Puchar Polski 3v3. Co oni wczoraj zrobili, to naprawdę brak mi słów! Pokazali tzw. „dominację genetyczną” i udowodnili drużynie NO, że nie powinno być ich aż w finale! Jak wyglądało spotkanie? Jak przebiegł ogólnie Puchar Polski? Może zacznijmy pierw od samego meczu.Spotkanie finałowe

No to, moi drodzy – spotkanie finałowe za nami. Chyba największe rozczarowanie turnieju. Oczywiście, /F/ może się cieszyć, ale chyba nawet oni nie sądzili, że będzie tak łatwo. Drużyna Waczagana nie stawiła żadnego oporu – ekipa Yamahy z łatwością strzeliła im 9 bramek. Oni – NO, odpowiedzieli zaś tylko jedną. Ekipa /F/ wyszła mocną, stałą ekipą – Yamaha pomiędzy słupkami, SergioAguero i Risky w polu. Po stronie przegranych – Tirex_ w bramce, a w polu zabrakło w1zzarda, zamiast niego pojawił się waqz, i kapitan – Waczus.

 

Mecz, no tak jak mówiłem – nie porwał. Nie oszukujmy się – ośmiobramkowe straty to nic ciekawego. Pomimo chęci i nadziei, finał był bardzo jednostronny. Mecz otworzył Yamaha, strzelając bramkę w pierwszych sekundach meczu. Później – druga bramka, także ze strony bramkarza i kapitana /F/ – no i zaczęła się ta cała karuzela! Co tu dużo mówić, przejdźmy do pełnej listy strzelców.

Zacznijmy od przegranych – dla NO bramkę zdobył Waczo. Tyle. Koniec. A /F/, no dominując mecz, pokazała siłę indywidualnych zawodników – SergioAguero trafił do siatki aż 5 razy, a do tego asystował dwa razy. Yamaha – dwie bramki, o których wspomniałem, a także dwa kluczowe podania. Risky także zaprezentował się nieźle – zaliczył 2 bramki, a także 4 razy dobrze podał piłkę koledze i stworzył mu sytuację bramkową. Nieźle!

 


Yamaha ładuje bramkę drużynie NO w pierwszych sekundach spotkania!


Podsumowanie rankingu króla strzelców – król może być tylko jeden!

Ranking króla strzelców nie może się zbytnio zmienić. Znowu musi królować w nim Vedy, i tak jest! Nie no, ogólnie mówiąc, Vedy przez drugi turniej prezentuje znakomitą – najlepszą spośród wszystkich wręcz formę strzelecką. Za nim uplasował się również genialny Dev_, który – gdyby nie odpadł ze swoją drużyną już na etapie fazy grupowej – niefartownie zresztą bilansem, to kto wie – może to on byłby dziś na miejscu Vedyego. Ale co jak co – 21 bramek to bardzo dobry wynik, szczególnie jak na tylko 3 rozegrane spotkania. Także ze srebrnym butem możemy zauważyć Nolivve, który także pożegnał się z turniejem dawno temu – na etapie ćwierćfinałów. Ale tak samo, jak Dev, trafił on 21 bramek. Brawo! Na ostatnim miejscu podium jest Risky z 19 bramkami. Ależ to był bój o podium!

RangaZawodnikDrużynaIlość występówBramkiAsysty
1polvedylv3252
2polDev_32110
3polnolivve31810
4rouVarw31710
5turricard3164

 


Podsumowanie drugiej edycji Pucharu Polski – moja opinia

Powiem od siebie kilka słów, a także parę słów od siebie powie danley – administrator naszych rozgrywek. Jednakże zacznę ja. Turniej w mojej opinii przebiegł perfekcyjnie. Wszystko było dobrze zorganizowane, nie było większych problemów. Poziom drużyn oceniam także, w dalszym ciągu na bardzo wysoki, jednakże najbardziej zawiódł mnie mecz finałowy – spodziewałem się znacznie lepszego widowiska. Ale cóż, może następny mecz finałowy w letnim Pucharze Polski będzie nieco lepszy! Jednakże – co na ten temat może powiedzieć Danley?

Co na temat turnieju powie Danley?

#
Nazwa
danley
Narodowość
polPolska
Obecna drużyna
!Z!
Poprzednie drużyny
!Z!#, TBH
Ligi
Puchar Polski 3v3 #4 sez. 2022, Ekstraklasa 2023 Faza Play-Off, Grupa C - Wiosna, !Z!eta Cup #2, Puchar Polski 3v3 #2 sez. 2022, Ekstraklasa 2023, Grupa D - Jesień, Półoficjalne Polskie Rozgrywki Pucharowe 2022
Sezony
2022, 2023

 

 

 

Redaktor: Witam Pana Administratora. Jesteśmy krótko po meczu finałowym – proszę mi powiedzieć, jak wrażenia?

 

Danley: Witam serdecznie. Dzięki za możliwość udzielenia wywiadu. Ja osobiście spodziewałem się czegoś więcej – mianowicie lepszej postawy drużyny NO, raczej jej lepszej dyspozycji. Dzisiaj widać, że grali w osłabieniu – nie zobaczyliśmy na boisku zgranego z chłopakami w1zzarda. To mogło na pewno osłabić ich drużynę. Liczyłem na festiwal strzelecki obu ekip, jednakże no – nieco się zawiodłem, bo faktycznie, był to festiwal strzelecki – lecz bardzo jednostronny.

 

Redaktor: Kogo sam uważałeś za faworyta do wygrania turnieju jeszcze na etapie fazy grupowej?

 

Danley: Szczerze, podium jakie typowałem, to IYX, /F/ i !Z!. Obie te pierwsze drużyny pokazały swoje możliwości i znalazły się w TOP3, jednakże jak wiemy, Zeta zakończyła swoje zmagania na etapie fazy grupowej. A szkoda!

 

Redaktor: No, to czy masz swojego faworyta do wygrania letniej edycji turnieju?

 

Danley: Mam swojego faworyta, jednakże nie chciałbym na tą chwilę się tym zbytnio dzielić. Czemu? Powodem jest to, że składy drużyn mogą się nieco pozmieniać, a do turnieju trochę czasu zostało. Jednakże, oczywiście, mam swojego faworyta.

 

Redaktor: Jak oceniasz organizację i przebieg turnieju? Co powiesz o wkładzie administracji?

 

Danley: W mojej opinii, myślę, że organizacja była naprawdę super. Wysyłam dużo ciepłych słów dla zawodników uczestniczących w tej edycji, a także podziękowania i gratulacje – bo to między innymi dzięki nim, na naszym Pucharze Polski jest tak wysoki poziom rozgrywek. Turniej moim zdaniem przebiegł bez zarzutu. Tutaj można podziękować także innym administratorom, który pomagali przy Pucharze Polski. Główne podziękowania idą do Pana, Panie Redaktorze, za zarządzanie stroną i odgórnie dobrą organizację. Szczególne podziękowania dla tych, którzy uświetniali i urozmaicali nasze rozgrywki – Streamerom i Komentatorom, którzy swoją ciężką pracą poprawili poziom organizacji i wyglądu rozgrywek. Na podziękowania zasługuje także nasz developer – Maniek, bo to dzięki niemu, umożliwieniu promocji naszych rozgrywek w grze, na discordzie, a także przy jego sponsoringu nagród w grze – możemy organizować na taką skalę nasze rozgrywki. Wielkie, wielkie dzięki!

 

Redaktor: Czy zamierzasz brać udział w następnej edycji turnieju?

 

Danley: Jeżeli będę miał czas, to oczywiście, weźmiemy udział. Mam nadzieję, że w drużynie z naszym wspaniałym Lewanduxą 😉

 

Redaktor: Dzięki za wywiad. Dla kogo kierujesz pozdrowienia?

 

Danley: Także dzięki! Pozdrawiam całą ekipę administracyjną,  a także wspaniałego kolegę z Ball 3D patryka2, soapdeda, i niezastąpionego kompana w ataku – Hime.  Pozdrowienia kieruję także do wszystkich członków społeczności Ball 3D, a także wszystkich członków mojego teamu – Zety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *