Nadszedł koniec. Podsumujmy wspólnie nasze rozgrywki…

Niestety, to prawda. Nadszedł koniec półoficjalnych polskich rozgrywek w Ball 3D, które – jak o dziwo się okazuje, dotrwały. Niektórzy wątpili, a my brnęliśmy i brnęliśmy dalej – no i dokończyliśmy nasze wspaniałe dzieło. Znamy już zwycięzców wszystkich Pucharów Polski, Superpucharów Polski oraz nagród indywidualnych. Kto triumfował i jak przebiegły nasze rozgrywki?

Chciałbym na wstępie napisać co nieco o przebiegu naszych rozgrywek. Wszystko przebiegło z moimi oczekiwaniami. Wiedziałem, że tak będzie wyglądać turniej, niestety z każdymi kwalifikacjami (następnymi PP) była coraz większa tendencja malejąca i było mniejsze zainteresowanie. Niestety, nawet zainteresowanie spadło pośród nas – adminów. Całe szczęście, społeczność mogła na tyle dobrze się zorganizować i rozegrać większość spotkań bez żadnych zbędnych kłopotów, a my sami byliśmy nieco tym odciążeni. O tym, ile nas to wszystko kosztowało powiem później, bo na razie chcę skupić się na pozytywach. Wszyscy spisali się na medal – zawodnicy, całe drużyny, streamerzy i administracja. Wszystko było zorganizowane jak należy. Ale to tylko dzięki wsparciu naszej wspaniałej administracji, która przez cały rok dawała z siebie wszystko, dzięki naszemu wspaniałemu sztabowi streamerów a także dzięki Mańkowi, który postanowił nas we wszystkim wesprzeć. To od początku wiele dla nas znaczyło i każde wsparcie było nam potrzebne.

 

Które rozgrywki były najlepsze, a które wypadły słabiej?

Jakbym miał wybierać, najlepiej wypadł na pewno zimowy Puchar Polski. Był to jednak turniej ogromnego zainteresowania, w którym zagrać chciało 20 drużyn i musieliśmy rozegrać kwalifikacje. Niemalże wszystkie ważne spotkania były transmitowane na żywo, co także nadało temu klimatu i uroku. Wiosenny Puchar Polski jak dla mnie także przebiegł bez żadnego zarzutu, oczywiście poza drobnymi wyjątkami. Co prawda nie można tego zaliczyć do półoficjalnych rozgrywek – ale uważam, że świetnym turniejem była druga edycja !Z!eta Cup. To było coś niesamowitego, spory turniej rozegrany w całości w dwa dni. Jestem także bardzo dumny z tego projektu, bo nigdy nie doświadczyłem organizacji takiego przedsięwzięcia. Wszyscy byli na miejscu, wszystko było rozplanowane według grafiku, jaki mieliśmy i wyszło to po prostu przegenialnie. Zaangażowaliśmy w to poza tym bardzo dużo osób, które przez 2 dni w weekend znalazły czas na to, aby pomóc nam to zorganizować.

 

Najgorzej ewidentnie wypadły dwa ostatnie Puchary Polski a także niestety sam Superpuchar, na który niestety nie mieliśmy transmisji na żywo z powodu kłopotów technicznych. Jest mi z tego powodu ogromnie przykro, i myślę, że na pewno źle odebrała to cała społeczność, bo jednak wszyscy myśleli, że tych streamów będzie o wiele więcej. Niestety, także zamiast organizować wielkiego podsumowania na stream w formie „gali”, wszystko dzieje się już tutaj. I to najprawdopodobniej ostatni większy post na tej stronie.

 

Losy naszej strony i społeczności

Niestety, przychodzę do Was ze złą wiadomością – nie odbędzie się już ani jeden nawet półoficjalny polski turniej, a już na pewno nie organizowany przeze mnie. Niestety, gra generuje dość mocną tendencję spadkową, a administratorzy są bardzo wypaleni po całorocznym wysiłku wkładanym w Ball 3D. Na pewno mogło by coś powstać, ale już nie w takim kalibrze, jak organizowaliśmy to w 2022 roku. Wszyscy mają już nieco inne priorytety, co myślę, że jest dość zrozumiałe. Choć nie wiem, jakie plany ma osoba, która będzie teraz odpowiedzialna za to, co będzie się na naszym polskim serwerze Discord działo.

 

Czemu? Ponieważ to też moment, w którym kończy się moja bardzo długa historia z Ball 3D i byciem adminem. Nie będę już dłużej zajmował się tą grą a także turniejami, które wspólnie z chłopakami tutaj tworzyliśmy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszych rozgrywkach – niezależnie, czy zagrali jeden mecz, czy też uczestniczyli w każdym turnieju i je wygrywali. Dziękuję bezwzględnie wszystkim. Bez Was by się to nie udało. To Wy byliście dla mnie główną motywacją i dla Was w tą grę włożyłem mnóstwo czasu. Dziękuję też wszystkim, którzy przez cały rok trwania projektu przewinęli się przez administrację i sztab streamerski, lub zostali w nim do końca. Kilka osób w administracji bardzo mocno odciążało mnie, gdy nie mogłem pracować przy Ball 3D tyle, ile bym chciał. Streamerzy i komentatorzy zaś sami chyba widzieliście – bardzo pomagali w kluczowych momentach trwania naszej wspólnej przygody, stwarzali genialną atmosferę i podkręcali to, co działo się dookoła spotkania. Dzięki za wszystkie emocje! Dalszą przyszłość naszej polskiej społeczności będzie stanowił Danley. Oczywiście, będę mu w tym pomagał, ale zakulisowo w drobnych sprawach i doradzaniu, bez brania za to odpowiedzialności. Wierzę, że godnie poprowadzi naszą społeczność i zorganizuje świetne turnieje.

 

Nasza strona będzie dalej istniała. Będzie to solidne archiwum wszystkich spotkań a także statystyk zawodników. Nic się z nią nie będzie złego działo, a o to sam osobiście zadbam i dopilnuję. Ale skoro mówimy o naszych archiwach, krótko wspomnijmy każdy z naszych półoficjalnych turniejów. Krótko, zwięźle i na temat.

 

Nasze rozgrywki w 2022/23 – podsumowanie!

 

 

Puchar Polski #1

Drużyn: 16

Zwycięzca: /F/

2. miejsce: NO

 

Nasze pierwsze rozgrywki. Nie myślałem, że uda mi się sprawdzić jako organizator turniejów. Nie myślałem, że wchodząc z tak grubej rury uda nam się w ogóle dojechać dobrze dwa turnieje. A dojechaliśmy z czterema. Zimowy Puchar Polski to był okres, w którym obejrzałem każdy mecz  i bardzo dobrze znam wszystkie emocje i poziom, jaki tam po prostu był. Niesamowita sprawa organizować tak wspaniały turniej. Przed nim musieliśmy zagrać kwalifikacje, bo dla kilku więcej drużyn nie było już miejsca. Turniej wygrało /F/ po naprawdę niezłej walce i pięknym pokazie swojej mocy. Ewidentny dominator.

PUCHAR POLSKI #1 – ZIMA

 

Puchar Polski #2

Drużyn: 16

Zwycięzca: /F/

2. miejsce: NO

 

Drugi, wiosenny Puchar Polski, już w zielonej marcowo-kwietniowej aurze. Bardzo dobra i solidna kontynuacja pierwszej edycji „PP”. Drużyny, mecze, organizacja, transmisje na żywo – wszystko na naprawdę najwyższym poziomie, z czego jestem też cholernie dumny. Ja nie mam się do czego przyczepić. Kolejne złoto zebrało /F/, które tym samym zapowiadało nam swój okres wielkiej dominacji. Na drugim stopniu podium zobaczyliśmy znowu NO, co dla wielu było na pewno wielkim zaskoczeniem.

 

PUCHAR POLSKI #2 – WIOSNA

 

Puchar Polski #3

Drużyn: 15

Zwycięzca: !Z!

2. miejsce: /F/

 

Ekip już było trochę mniej, ale naprawdę nic nie stało na przeszkodzie, żeby był to dobry turniej. Było naprawdę miło i przyjemnie, bo pomimo okresu, w którym wystartowaliśmy, czyli w lato, nie mieliśmy nawet problemów z terminami. Problem zaczął się raczej ze spadającą naszą osobistą aktywnością jako administracji, no i powoli gracze też zaczęli być mniej zainteresowani. Pomimo tego – turniej wyszedł genialnie. Triumfowała po raz pierwszy !Z!eta, zapewniając sobie slota w Superpucharze Polski.

 

 

Puchar Polski #3 – Lato

 

Puchar Polski #4

Drużyn: 13

Zwycięzca: !Z!

2. miejsce: /F/

 

Ostatnie kwalifikacje do Superpucharu Polski. Ostatnia szansa na zdobycie slota. I znowu wygrała go !Z!eta. Był to ewidentnie szczęśliwy turniej dla tej drużyny, bo wszystkie mecze w fazie pucharowej wygrali walkowerem – niestety, ale takie są fakty. W tym Pucharze Polski było kilku beniaminków, ale niestety też ten turniej rozczarowywał poziomem i liczbą drużyn w porównaniu do poprzednich zmagań. Co tu dużo mówić – turniej może i najsłabszy, ale zamykający pewien okres w Ball 3D – całorocznych Pucharów Polski. I następny już był tylko Superpuchar Polski…

 

 

PUCHAR POLSKI #4 – JESIEŃ

 

Superpuchar Polski – turniej finałowy

Drużyn: 4 (NO, /F/, !Z!, ZYU)

Zwycięzca: !Z!

Finalista: /F/

 

Coś pięknego móc wreszcie dokończyć te rozgrywki. Jasne, nie wyszło to najlepiej, bo i tak mieliśmy dwa walkowery. Ale wreszcie to jest finał i podsumowanie naszych rozgrywek. Dziękuję i gratuluję czterem drużynom dostania się do turnieju finałowego. Nie widziałem tych meczów w 100%, ale finał słyszałem, że był na bardzo wysokim poziomie. Wielkie dzięki! Gratuluję przede wszystkim zwycięzcom – !Z!ecie, za genialne rozgrywki w ich wykonaniu. Świetne show.

 

 

Superpuchar Polski Turniej Finałowy

 

 

 

Nagrody indywidualne

Ogólnie jeśli chodzi o nagrody indywidualne, pod lupę jeśli chodzi o strzelone gole braliśmy jedynie cztery Puchary Polski, no i przede wszystkim też jeśli chodzi o rozdawnictwo Złotej Piłki. Wybraliśmy to patrząc na statystyki, ale i na samą grę. Na początek tabela króla strzelców w Pucharach Polski i ogromne gratulacje dla zwycięzcy Złotego Buta 2022! Brawo!

 

RangaZawodnikDrużynaIlość występówBramkiAsysty
1polDev_149229
2polbelKubsyn146446
3poljcobxlte146345

 

 

Złota Piłka dla najlepszego zawodnika 2022

 

Wybór najlepszego zawodnika oparliśmy na punktach ELO przydzielanych za postępy w rozgrywkach ale i także na tym, co zawodnik prezentował na boisku, gdy go oglądaliśmy. Bezapelacyjnie MVP tych rozgrywek jest Yamaha, który jako kapitan i bramkarz /F/ wygrał dwa Puchary Polski, a także dotarł do finału Superpucharu Polski, który nieznacznie przegrał. Prezentował przez cały rok niesamowicie wysoki poziom, za który należą mu się brawa i gratulacje! Brawo Yamaha!

 

 

 

 

GRATULUJĘ ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W NASZYCH ROZGRYWKACH!

Yoohoo w imieniu administracji Ball 3D Polska

 

 

Specjalne podziękowania kieruję do:

Maniek

Enejti

Shoom

Danley

Dom3l

Rador

Kubsyn

Furmi

Chyter

Yamaha

Ludz

LouSlash`

A także wszyscy inni, którzy wkładali serducho w nasz turniej!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *